Idea akcji "Porozmawiajmy o Zdrowiu"
Dlaczego to robimy?

W dziedzinie profilaktyki Polska pozostaje daleko w tyle za Zachodnią Europą i Stanami Zjednoczonymi. Niestety, nadal pokutuje u nas opinia, że zdrowie to brak choroby. Polacy są przekonani, że jeżeli nic im nie dolega i nic ich nie boli, to wszystko jest w porządku. Nie zdają sobie sprawy, że wiele chorób daje symptomy dopiero w ostatniej fazie rozwoju. Aby uświadomić wagę badań profilaktycznych, wymyśliliśmy cykl "Porozmawiajmy o zdrowiu". Jest to cykl debat popularyzujących najnowsze metody zapobiegania różnym groźnym chorobom cywilizacyjnym (między innymi nowotworowym, chorobom układu krążenia, otyłości).Poprzez nasze spotkania chcemy uświadomić Krakowianom, jak ważne są badania profilaktyczne. Chcemy im przekazać, że profilaktyka nie zabiera wiele czasu, często też nic nie kosztuje, a utwierdza nas w przekonaniu, że wszystko jest w porządku i zapewnia spokojne sumienie.
Z profilaktyką jesteśmy na bakier
Badania TNS OBOP pokazują, że ponad połowa Polaków (58%), szczególnie mężczyźni, nie lubi rozmawiać ze znajomymi o własnym zdrowiu. To kobiety znacznie częściej podejmują tę tematykę oraz jako strażniczki domowego ogniska dbają o zdrowie swoje i swojej rodziny. To właśnie do kobiet kierujemy naszą akcję, kobiet ze środowisk opiniotwórczych, aktywnych rodzinnie i zawodowo, otwartych na zmiany, dbających o siebie. Liczymy na to, że zainspirowane naszymi spotkaniami będą; propagować profilaktykę wśród swoich współpracowników, przyjaciół, we własnych rodzinach. Na spotkania będą zaproszeni również odbiorcy lokalnych mediów, gdyż chcemy, by spotkania miały charakter otwarty dla Krakowian i ich rodzin.
Razem możemy więcej
Agencja Image Line Communications, Gazeta Krakowska i partnerzy akcji "Porozmawiajmy o Zdrowiu" pragną uświadomić Krakowiankom i ich rodzinom, że nie należy czekać, odkładać profilaktyki na później. Zbyt wiele osób umiera niepotrzebnie wokół nas. Niestety!
A zatem rozmawiajmy...
