Pressroom

30 04 2013

Blisko 50% kotów i 40% psów* ma problem z utrzymaniem prawidłowej masy ciała. Nadwaga to zjawisko bardzo częste u naszych czworonożnych podopiecznych, a stąd już niedaleka droga do otyłości, która stanowi już bezpośrednie zagrożenie dla zdrowia. To my, lekarze weterynarii, cieszymy się wśród właścicieli zwierząt największym autorytetem i to my możemy coś w tej kwestii zmienić – Tak apelował prof. dr hab. Piotr Ostaszewski, przewodniczący Grupy Eksperckiej, rozpoczynając cykl konferencji  "Lekarze weterynarii w walce z otyłością zwierząt".

więcej
10 04 2013

Ruszyła VI edycja kampanii edukacyjnej "Ważą się losy psów i kotów", mającej na celu zwrócenie uwagi właścicieli na problem nadwagi i otyłości zwierząt. Organizatorzy będą uwrażliwiać właścicieli na to, jak ważne dla zdrowia i dobrej kondycji ich zwierząt jest utrzymanie prawidłowej masy ciała. Zaplanowane jest wiele wydarzeń i niespodzianek, które zmotywują opiekuna i zwierzę do wspólnej aktywności.

więcej
18 03 2013

Już po raz drugi lekarze weterynarii z całej Polski spotkają się podczas spotkań regionalnych pod nazwą "Lekarze weterynarii w walce z otyłością zwierząt", które odbędą się w kwietniu czterech miastach: Gdańsku, Wrocławiu, Warszawie oraz Katowicach. Wysłuchają wykładów wybitnych specjalistów z dziedziny zdrowia i żywienia zwierząt oraz wezmą udział w warsztatach z komunikacji.

więcej
« 5 6 7 8 9
Wybieramy Lekarza Roku
Porozmawiajmy o zdrowiu

Skontaktuj się z nami

12 444 77 29 lub 12 444 77 05