Blog

03 01 2018

Czy studia humanistyczne mają sens? Ile „humanista” jest dziś warty na rynku pracy? Po co mi tak naprawdę te studia? Rzeczywiście, nie żyjemy w czasach, które są nam, humanistom, przychylne jeżeli chodzi o wybór ścieżki zawodowej. Przesyt legitymujących się dyplomem ukończenia uczelni wyższej w każdej możliwej dziedzinie sprawia, że od dłuższego czasu panuje przeświadczenie, iż w cenie są przede wszystkim kompetencje twarde, które można zważyć, zmierzyć i potwierdzić na koniec certyfikatem. Mimo to chciałabym, żeby zwietrzały już mit sprzedawcy frytek z tytułem magistra przestał przesłaniać rzeczywisty potencjał filologów, socjologów, politologów czy kulturoznawców. Nie jesteśmy wartościowi w mniejszym stopniu niż absolwenci kierunków ścisłych. Naszą wartość określa się po prostu z nieco innej perspektywy, a to czy posiadane wykształcenie będzie dla pracodawcy atutem, zależy w dużej mierze od nas samych, tego jak je przedstawimy i wykorzystamy podczas poszukiwania swojego miejsca.

więcej
26 11 2017

Mam wrażenie, że w ilości różnorodnych przekazów medialnych, odkrycie sposobu na zainteresowanie odbiorcy jest coraz trudniejsze. Kampanie społeczne podejmujące ważne tematy są często zmuszone do użycia kontrowersyjnych środków, pozwalających na dotarcie do społecznej świadomości. Z drugiej strony, jesteśmy zasypywani tak wieloma informacjami, że określenie co jest istotne a co nie może sprawić duży problem. Poniżej przedstawiam trzy kampanie, które moim zdaniem zasługują na naszą uwagę:

więcej
24 11 2017

Wyzwoliła płeć piękną z łamiących żebra gorsetów i stelaży. Podarowała nam spodnie, „małą czarną”, tweedowe garsonki i sztuczną biżuterię. Wyprzedziła swoja epokę. Z powodu braku koneksji i arystokratycznego pochodzenia na początku nikt nie traktował jej poważnie. Nadrobiła brak szczęścia sprytem oraz ciężką pracą. Była zawzięta, kontrowersyjna i do upadłego oddana swojej pracy, dzięki której od podstaw wykreowała jedną z najbardziej rozpoznawanych na świecie marek. O kim mowa?

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Wybieramy Lekarza Roku
Porozmawiajmy o zdrowiu

Skontaktuj się z nami

12 444 77 29 lub 12 444 77 05