Blog

20 01 2018

Pod koniec roku w ramach spotkania z cyklu „Porozmawiajmy o zdrowiu” mieliśmy przyjemność gościć w progach Hotelu Niebieskiego Agnieszkę Cegielską. Dziennikarka odwiedziła nas przy okazji niedawnej premiery swojej książki. „Naturalnie” to małe kompendium wiedzy, którą Agnieszka na co dzień dzieli się z widzami „Dzień dobry TVN”. Czy z nami także podzieliła się tajnikami życia w zgodzie z naturą? Czy zdołała nas zaskoczyć? Bardziej niż mogliśmy się tego spodziewać.

więcej
17 01 2018

Jak krok po kroku zorganizować event?

Eventy to szalenie ważny element każdej strategii budowania wizerunku. Ludzie, oklaski, emocje, zadowolenie klienta…warto, prawda? My też tak uważamy, jednak tylko będący po drugiej stronie barykady (tej organizacyjnej) wiedzą jaką ilością pracy i  czasu są okupione przygotowania do pojedynczej imprezy. Niestety, nie ma lekko. Żeby wszystko poszło jak z płatka potrzeba cierpliwości, wprawy, dokładności i zaangażowania. Czasem nieprzespanej nocy. Zdarza się, że hektolitrów kawy. Poniżej kilka naszych refleksji odnośnie tego, jak być efektywnym, kreatywnym i nie ponieść sromotnej klęski w oczach gości i klienta!

więcej
03 01 2018

Czy studia humanistyczne mają sens? Ile „humanista” jest dziś warty na rynku pracy? Po co mi tak naprawdę te studia? Rzeczywiście, nie żyjemy w czasach, które są nam, humanistom, przychylne jeżeli chodzi o wybór ścieżki zawodowej. Przesyt legitymujących się dyplomem ukończenia uczelni wyższej w każdej możliwej dziedzinie sprawia, że od dłuższego czasu panuje przeświadczenie, iż w cenie są przede wszystkim kompetencje twarde, które można zważyć, zmierzyć i potwierdzić na koniec certyfikatem. Mimo to chciałabym, żeby zwietrzały już mit sprzedawcy frytek z tytułem magistra przestał przesłaniać rzeczywisty potencjał filologów, socjologów, politologów czy kulturoznawców. Nie jesteśmy wartościowi w mniejszym stopniu niż absolwenci kierunków ścisłych. Naszą wartość określa się po prostu z nieco innej perspektywy, a to czy posiadane wykształcenie będzie dla pracodawcy atutem, zależy w dużej mierze od nas samych, tego jak je przedstawimy i wykorzystamy podczas poszukiwania swojego miejsca.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Wybieramy Lekarza Roku
Porozmawiajmy o zdrowiu

Skontaktuj się z nami

12 444 77 29 lub 12 444 77 05