Blog

22 11 2017

Wszyscy pamiętamy lekcje historii ze szkoły. Uczyliśmy się ważnych dat na pamięć, nazwisk postaci historycznych czy miejsc bitew. Dziś, po wielu latach, z trudem możemy sobie przypomnieć cokolwiek. Szczęście mieli ci, którzy trafili na nauczyciela z pasją, potrafiącego przekazać wiedzę historyczną w barwny sposób. Wtedy bohaterowie sprzed wieków stawali się bardziej ludzcy, a ich życie było fascynującą przygodą. Dlaczego takie lekcje najbardziej zapadają w pamięć? Odpowiedzi należy szukać w sposobie opowiadania. Jakie przygody mogły czekać Napoleona, który w nocy przebierał się w zwykłe ubrania i chodził po ulicach Paryża? Dlaczego Cezar, będąc pojmanym przez piratów, domagał się większego okupu za swoją głowę? Budowanie opowieści wokół danego wątku powoduje, że zaczynamy słuchać z zupełnie innej perspektywy. Informacje są szybciej przyswajane dzięki pobudzeniu wyobraźni i zaangażowaniu w odbiór konkretnych treści. Poczucie uczestnictwa w czymś niecodziennym to jedna z zasad, jakimi należy kierować się tworząc storytelling.

więcej
15 11 2017

Ten wpis nie zawiera opinii eksperta. Moje refleksje poświęcone kwestiom branżowym nie mogą być jeszcze, niestety, podparte bogatym i długoletnim doświadczeniem ani ugruntowaną wiedzą. Postanowiłam jednak, na przekór zasadom rzetelnego pisarstwa, wypowiedzieć się z pozycji laika odnośnie zjawiska dotyczącego zarówno public relations, jak i marketingu. Chciałabym, żeby niniejszy tekst był prowokacją do dyskusji na temat tendencji, której – mam wrażenie – wszyscy po trochę dajemy się dzisiaj zwieść.

więcej
09 11 2017

Za nami połowa listopada, w związku z tym warto zacząć tworzyć plany na Sylwestra. Moi znajomi doszli do wniosku, że Nowy Rok przywitają w odmienny niż zazwyczaj sposób.

więcej
1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 »
Wybieramy Lekarza Roku
Porozmawiajmy o zdrowiu

Skontaktuj się z nami

12 444 77 29 lub 12 444 77 05